Cerv točka

OBVEŠČAMO

CERV PROJEKTNA AKADEMIJA 2025

Tudi letos bomo organizirali CERV projektno akademijo – serijo spletnih delavnic, namenjenih pridobivanju veščin, potrebnih za razvoj uspešne projektne ideje. Z udeležbo boste pridobili znanja in veščine za vsebinski razvoj projekta, finančno načrtovanje, načrtovanje evalvacije in vključevanje načela enakosti spolov v projektne ideje.  

Udeležba na delavnicah je brezplačna, udeležite pa se lahko tako posameznih delavnic kot tudi celotne projektne akademije. Tokratno projektno akademijo sestavljajo:

  • Razvoj projektne ideje – 17. 1. 2025, od 10.00 do 13.00

Delavnica bo namenjena spoznavanju osnovnih pojmov, kot so učinki, vplivi, rezultati in razumevanju pomena evropskih strategi, partnerstva, trajnosti, evropski razsežnosti in drugih področjih, ki jih moramo upoštevati pri oblikovanju projektnega predloga. 

Delavnico bo izvajal Borut Jerman, predsednik PiNE.

Borut Jerman, predsednik Kulturno izobraževalnega društva PiNA z dvajsetletnimi izkušnjami na področju projektnega vodenja in vodenja organizacije. Na PiNI je tudi vodja stebra na stičišču umetnosti, znanosti in tehnologije. V tem interdisciplinarnem trikotniku razvija inovativne izdelke in storitve za mehko in humano tehnologijo prihodnosti. Leta 2021 je PiNA odprla umetniški in znanstveni laboratorij HEKA, katerega vodja je Borut Jerman.

V preteklosti je sodeloval pri razvoju številnih uspešnih nacionalnih in mednarodnih projektov (Horizon Europe, S+T+ARTS, Interreg Italija-Slovenija, Ustvarjalna Evropa, Evropa za državljane …).

 

  • Priprava finančnega načrta – 24. 1. 2025, od 10.00 do 13.00

Delavnica bo namenjena spoznavanju finančnega načrtovanja projekta. Spoznali bomo razlike med pavšalnimi zneski (lump-sum), realnimi stroški in stroških na enoto, govorili bomo o dvojnem financiranju, o kategorijah stroškov in drugih ključnih vidikih finančnega načrtovanja. 

V nadaljevanju bomo teorijo, ki smo jo spoznali v prvem delu delavnice, izkusili v praksi. Skupaj bomo pripravili osnutek finančnega načrta za nekaj pilotnih aktivnosti.

Delavnico bo izvajala Nena Bibica, vodja nacionalne kontaktne točke CERV.

Nena Bibica, je vodja nacionalne kontaktne točke programa CERV in vodja projektov na PiNI. Ima 15 let delovnih izkušenj na področju razvoja, vodenja in spremljanja evropskih projektov. V preteklosti je kot zaposlena na Službi Vlade RS za razvoj in evropsko kohezijo izvajala finančni nadzor. V zadnjih 7 letih pa je sodelovala pri razvoju in izvajanju številnih nacionalnih in evropskih projektih, kjer je bila zadolžena tudi za finančno načrtovanje in spremljanje. 

 

  • Razvoj sistema spremljanja in evalvacije projekta – 3. 2. 2025, od 10.00 do 13.00

Spremljanje in evalvacija projekta sta ključni področji načrtovanja projektnega predloga. Kaj pomeni spremljanje, kaj evalvacija in kako ju zastaviti, da bosta učinkoviti in primerni za aktivnosti, ki jih razvijamo? Kako določiti ustrezne indikatorje? Odgovore na ta in številna druga vprašanja boste dobili na delavnici. 

Delavnico, ki bo v angleškem jeziku, bo izvajala dr. Maja Nenadović.

Dr. Maja Nenadovic je strokovnjakinja za spremljanje in evalvacijo, moderatorka dialoga, trenerka človekovih pravic in državljanske vzgoje, trenerka debate, kritična pedagoginja in svetovalka za načrtovanje programov. Delala je v več kot 40 državah po vsem svetu. Maja je doktorirala na Univerzi v Amsterdamu in je soustanoviteljica Hrvaške izobraževalne in razvojne mreže za evolucijo komunikacije – HERMES ter Reflectoryja, svetovalnega podjetja na področjih transformacije konfliktov, socialne kohezije in državljanskega udejstvovanja. Deluje kot članica upravnega odbora Global Dialogue Collective.

 

  • Načelo enakosti spolov – 11. 2. 2025, od 10.00 do 13.00 

Kljub temu, da je načelo enakosti spolov pomembna horizontalna prioriteta tako programa CERV kot drugih evropskih programov in skladov, kot so program Horizon in transnacionalni ter čezmejni Interreg programi, na CERV točki ostaja načelo enakosti spolov ena ključnih pomanjkljivosti projektov. Kaj pomeni načelo enakosti spolov? Zakaj je načelo enakosti spolov pomembno vključevati v projekte, tudi take, ki na prvi pogled nimajo vpliva na to področje? Kako razmišljati o načelu enakosti spolov? Kako načrtovati aktivnosti, da bomo upoštevali načelo enakosti spolov? 

Delavnico bo vodila Kaja Primorac direktorica in soustanoviteljica Inštituta za proučevanje enakosti spolov (IPES). 

Prijave zbiramo TUKAJ.

Prijavite se lahko na eno ali več delavnic. Povezavo za sodelovanje na delavnici vam bomo poslali na dan dogodka.